Chromagen ™

Chromagen-02 FDA Onaylı Renk Körlüğü Gözlük ve Kontakt Lens Sistemi

Renk körlüğü ve disleksi için eşsiz bir üründür.

Klinik çalışmalarda ChromaGen ile hastaların %97.3’ünde başarılı sonuçlar alınmıştır.

ChromaGen sisteminin okuma, yazma ve anlama güçlüğünü düzelttiği kanıtlanmıştır.

ChromaGen;  Cantor & Nissel firmasının tescilli markasıdır ve patentli bir üründür. 

ChromaGen Teşhis Sistemi

chromagenHastanın renk körlüğü ya da disleksi değerlendirmesini yapabilmek için ChromaGen teşhis sistemine ihtiyaç vardır. Bu sistem 25 adet filtre ile aynı renkte kontakt lens deneme setinden oluşur. Bu kontakt lensler renk yoğunluğu ve tint çapı (5mm, 6mm, 7mm) bakımından en iyi performansı sağlaması için farklı seçeneklere sahiptir.

Chromagen haploskopik filtrelerini seçen hastalar hem gözlük hem de kontakt lens kullanma imkanına sahip olurlar. Kontakt lens formunda Benz G-5X, %55 Hioxfilikon 4A’dan üretilmiştir ki bu hammadde yüksek derecede uyumludur ve kullanıcıya maksimum konfor sağlar. Bu lensler  14,50 mm çapında ve 8,6 mm 8,30 ve 8,90 mm’lik  temel eğri seçenekleri de mevcuttur.

ChromaGen’den Beklentiler

  • Genel renk algılamasını güçlendirmek
  • Renklerin daha net ve parlak olmasını sağlamak
  • Tonların ayırt edilmesini sağlamak
  • Renkleri isimlendirmek
  • Renk görme testlerindeki görme kabiliyetini arttırmak.
  • Renk seçememekten ötürü mesleki anlamda yaşanan sorunların çözülmüne yardımcı olmak.

Chromagen Sistemi

ChrolensRenk körleri için ChromaGen haploskopik filtreler, dominant olmayan gözde her bir rengin seviyesini değiştirmek renk algılamayı kolaylaştırır. Bazı vakalarda hem dominant, hem de non-dominant göze uygulanır.

Pek çok insanın rengi algılamaya başlaması ve renklerin ayrımını fark edebilmesi hayatını belirgin şekilde olumlu yönde değiştirebilir. Çünkü bu kişiler şimdiye kadar göremedikleri renkleri görebilmekte, bu renklerin parlaklaştığını belirtmekte ve hatta algıladıkları diğer renklerin de artık daha zengin ve parlak göründüğünü söylemektedirler.

Chromagen Lenslerin Bakımı

Diğer kontakt lenslerin bakımından hiçbir farkı yoktur. Kontakt lens solüsyonu ile temizlenir. Lensin senede bir defa yenilenmesi gerekmektedir.

Broşürler

FDA Onay