Disleksiya Tedavisi

ChromaGen’in doğru okuma, yazma ve kavramayı önemli ölçüde geliştirdiği ve disleksiya tedavisi klinik açıdan kanıtlanmıştır.

Okuma rahatsızlığı bulunanların beyin devrelerinde ya da Magnocellular Yolu’nda bir rahatsızlıkları olduğuna inanılır. Magnocellular Yolu büyük sinir hücrelerinden oluşur ve bu form gözden beyine uzanmaktadır.  Bir patika yolu andıran bu sistemin okuma bozukluğu gösteren kişilerde, okuma bozukluğu olmayan kişilere göre farklılıklar gösterdiği düşünülmektedir.

ChromaGen disleksiya için FDA Patentli renkli lens sistemidir. Görsel disleksiya için hızlı ve güvenilir  görüntüleme  sağlar. Hastalar bu lenslerle değerlendirme testlerine girdiğinde, ani bir iyileşme göstererek doğru renk kombinasyonlarını işaretlerler. Metinleri daha net görebilir; kelime ve sayıları tanımlamada, okumada kolaylık yaşarlar. Sonuç olarak, hastalar metinleri kağıt üzerinde daha net görmeye başlarlar.

ChromaGen lensler uygulandığında, bu patikadaki bilginin hızı değişerek hastaların okuma kabiliyeti, el yazısı ve heceleme kabiliyeti artırılabiliyor, lensler bu şekilde yeni duruma yeniden uyum sağlamaya da yardımcı oluyor.

ChromaGen değerlendirmesinin yalnızca dünya etrafındaki  lisanslı ChromaGen kullanıcıları tarafından yapılması uygundur.