Renk Körlüğü Tedavisi

ChromaGen; renk görme bozukluğuna sahip ve okuma zorlukları çeken hastalara yardımcı olmak üzere geliştirilmiş, özel yoğunluk ve renk tonlarında kontakt lens veya gözlük camı olarak kullanılabilen eşsiz bir üründür.

asaRenk körlüğü olan hastalarda Chromagen haploskopik filtreler her bir rengin dalga boyunu değiştirerek gözü etkiler ve renk algısını ayrımsamasını artırır.

Renk körlerine yönelik yapılan testlerde, renk körü hastalarının yüzde 97’sinin renk görüşünde ChroMagen ile önemli bir iyileşme görüldüğü tesbit edildi.

Renk körlüğünden muzdarip olan birçok hastanın hayatında  ChromaGen lensleri önemli bir değişime açılan bir kapı olabilir. Renkleri doğru tanımlamanın yanı sıra daha parlak ve canlı görebilirler. Bu sırada bazı renk ve tonları ilk defa algılama imkanına sahip olabilirler.

Çiçek fotosunun sağı renk körü bir hastanın gözünden gülün görünüşünü veriyor. Renk körleri ChromaGen lensleri ile ise  soldaki gibi gülü kendi renginde kırmızı olarak görebiliyor.

ChromaGen lenslerin başarılı olduğu unsurlar arasında şunlar bulunuyor;

    • Genel renk algılanmasını güçlendirir,
    • Renklerin daha net ve parlak görülmesini sağlamak
    • Daha önce görülemeyen renk tonlarının ayrıştırılmasına imkân tanır,
    • Renk görüşünü güçlendirme sonucunda trafik, fren ve diğer uyarı ışıklarını daha erken tanıma, fark etme gibi özellikleriyle güvenliği artırıcı etkisi vardır,

  ChromaGen sayesinde renk görme testlerindeki görme kabiliyeti de artırılabilir.