S.S.S.

ChromaGen’in üreticisi kimdir?

ChromaGen, İngiliz Cantor Nissel tarafından üretilmektedir. Detaylı bilgi almak için linki kullanabilirsiniz. http://dyslexia-help.co.uk/

FDA onayı nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bürosudur. FDA kısaltmasının açılımı U.S. Food and Drug Administration olup, Türkçe “Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi” olarak ifade edilebilinir.

Renk körlüğünün tedavisi mümkün mü?

Renk körlüğünün FDA onaylı tek çözümü ChromaGen lens ve/veya gözlük sistemidir. Göz doktorunuza başvurduğunuz takdirde ekibimiz size uygulama yapacaktır. Uygulama sonucunda “İshihara”(Renk Testi) Testindeki bütün rakam ve şekilleri %100 görebilirsiniz. Bu ürün sayesinde renkleri yeniden ezberlerseniz sağlıklı gözün gördüğü renkleri görebilirsiniz. Bu ürünü kullandığınız sürece renkleri görebilir, çıkardığınız zamanlarda eski halinize geri dönersiniz.

Detaylı bilgi için sitemizi inceleyebilir ve ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

ChromaGen filtreleri kullanmak için bir yaş limiti var mı?

ChromaGen kullanımı için herhangi bir yaş limidi yoktur. Bununla birlikte  başarılı bir değerlendirme için çocukların 7 yaşında olması gerekmektedir.

Renk kaplamalarının görsel disleksinin giderilmesinde yardımcı olabildiğini duydum. Bunlar kontakt lens veya gözlük ile nasıl kıyaslanabilir?

Renkli kaplamaların görsel disleksi için bazı vakalarda faydalı, ucuz, ilk görüntüleme testleri sağladığı görülmüştür. Metinleri net bir şekilde okuma konusunda renklerin kişilerde farklı etkiler oluşturup oluşturmadığını belirlemede yardımcı olabilirler.  Bununla birlikte bunlar belirli bir mesafeye kadar yol alırlar; tahtada metinleri okumaya veya düzgün bir şekilde, okunaklı olarak yazmada yardımcı olamazlar. Öncelikle, her bir göz için gerekli renklerde farklılıklar varsa kaplama sistemi bu ihtiyacı karşılayamayabilir.