Klinik Çalışmalar

Disleksiya – Elliot Whip

 

elliot_whip12 yaşındaki Elliot, ChromaGen sayesinde dramatik  bir şekilde düşüşe geçen okul kariyerindeki kaderini tersine çevirmeye başardı. İlkokul yılları süresince dikkat dağınıklığı hiperaktivite hastalığı ile mücadele eden Elliot’un kaderi, ChromaGen kullanmaya başladığından itibaren değişmeye başladı.

Elliot, 6 yaşındayken, SAT sınavları yaklaşırken, annesi Emma ChromaGen lensleri hakında bir makale gördü. Bu lenslerin Emma’nın derslerinde başarı kazanmasına  yardımcı olup olmayacağını  merak etti ve Cantor&Nissel merkezine müracaat ederek Elliot çin bir çift lens aldı.

Emma, sonrasında lensleri alıp kullanmaya başladıkları süreç hakkında şunları söyledi: “Elliot okuma yeteneğinde aniden ve önemli derecede bir farklılık buldu. Lensler, sayfaların üzerindeki kelimeleri Elliot’un sabit bir şekilde görmesini sağladı.

Lensleri taktıktan yalnızca 6 hafta sonra SAT sınavlarına hazırlanan Elliot’un potansiyeli ansızın açığa çıktı. Önceleri 3 aldığı sınavdan 4-5 aldı, fen kağıdı ise yüzde 100 doğruydu.

O zamandan bu yana Eliot’un okuma ve yazmasında müthiş bir gelişme görüldü. Son 9 ayda önemli bir başarı yakaladı, yaşıtlarından daha ileri bir seviyeye ulaştı. Şu anda  okuma yaşı, yazması ve el yazısı İngilizcesi çok daha iyi. Bu lensleri takarak devasa aşamalar kaydetti,  Ardından Eliot bağımsız bir öğrenci ve çok daha kendine güvenli olarak ortaokula başladı. Eminiz ki bu başarılı süreç tamamen lenslere bağlı.